Ing. Květoslava Nováková odchází do penze, uzavírá biorezonanční ordinaci a předává své klienty kolegyni Ing. Vlastě Fajtlové, které důvěřuje a oceňuje její znalosti s biorezonancí, jako svoje vlastní. Její webové stránky jsou www.bicomytherapy.cz
Alergické příznaky se mohou od sebe velmi lišit. Řada z nás alergické projevy buďto ignoruje nebo vůbec netuší, že jeho problémy s alergií souvisí. Nejčastějšími příznaky alergických reakcí jsou:
Ekzém, svědění, neurodermatitida, psoriáza, sluneční alergie, vypadávání vlasů
Rýma, kýchání, zánět spojivek, pálení očí, sinusitida, bronchitida, astma, pollinóza
Nadýmání, gastritida, stomatitida, průjem, meteorismus, ulcerózní kolitida, Crohnova nemoc, dráždivý tračník
Kolísavý krevní tlak, mdloby, tachykardie, extrasystoly, kolapsové stavy
Polyurie, dysurie, dráždivý močový měchýř, opakovaný zánět močových cest
Bolesti svalů, revmatické potíže
Deprese, úzkost, zmatenost, vnitřní neklid, záchvaty paniky, hyperaktivita u dětí
Bolesti hlavy a migrény, neuralgie, tinitus, nervové bolesti
Akutní alergické formy jsou jednoznačně doménou klinické alergologie a jsou snadno identifikovatelné klasickými medicinskými postupy. Akutní formy způsobují nejčastěji inhalační alergeny, jako je pylová alergie, alergie na zvířecí chlupy, hmyzí štípnutí, chemické látky, roztoči a podobně. Jedná se o projevenou formu alergie, kdy tělo reaguje alergicky na bezprostřední kontakt s alergenem.
Existuje dědičná připravenost pacienta reagovat alergicky, která však ke vzniku samotné alergie nestačí. Většinou tomu předchází poškození sliznice střeva nějakou infekci - bakteriální, parazitární nebo plísňovou. Pokud se pak na poškozenou část střeva uchytí něco, co střevo podráždí, třeba běžně používaná potravina nebo pyly z ovzduší, imunitní systém látku vnímá jako patogen a spustí imunitní reakci. Tato reakce se zapíše do našeho informačního systému a kdykoliv později se s touto látkou setkáme, vždy se spustí alergická reakce.
Na základě dlouholetých zkušeností mnoha terapeutů z 54 zemí světa byl vyvinut postup, který je v řešení alergií velmi úspěšný. Úspěšnost spočívá v několika faktorech a tou je dědičnost a délka onemocnění. Čím dříve se s terapií alergie začne, tím je úspěšnější. Cílem celostní terapie je vždy snížení alergické pohotovosti organismu a zvýšení odolnosti vůči jednotlivým alergenům(výsledky studie naleznete zde).
Nejde o akutní reakci na určitý alergen, ale o alergii na látky, které člověk denně používá s jídlem nebo je s nimi neustále v kontaktu. Alergické projevy jsou často skryté(maskované). Vyskytují se velmi často u dědičně zatížených jedinců (ale ne jen u těch) obvykle již v raném dětství, a to zejména na základní potraviny, které nazýváme centrálními alergeny. Mezi centrální alergeny patří: mléko, laktóza, pšenice, lepek, vepřové maso, vajíčka. Na centrální alergeny se posléze mohou nabalit další alergie včetně pylových. Alergie se může vyskytnout i na patogeny v těle přítomné jako je kvasinka Candida albikans, plíseň Aspergilus nebo rtuť v souvislosti s amalgámovými zubními výplněmi.
Neboli “intolerance“. Jedná se o kvantitativní množství, které je nutné ke spuštění alergické reakce. O pravé alergii hovoříme tehdy, pokud se jedná z hlediska symptomů o projevenou alergii. Pokud jsou příznaky skryté, jedná se o tzv.“ intoleranci“. Rozdíl je pouze v množství alergenu, který tělo již neakceptuje a spouští alergickou reakci.